Cookies settings

Cookies are small text files that are sent and saved to your browser when visiting Restu website or our partner sites.

Close

On 15 October the government of the Slovakia accepted emergency measures that, among other things, prohibit the presence of the public in catering services. The measures will remain in place until the 7-day moving median drops below 500 . During this period it will not be possible to make reservations with Restu. Thank you for your understanding.

5 photos
On map

Similar restaurants

Show more

Information Restaurant Športka Pub

Športka pub sa člení na reštauračnú časť, bar, salónik a priestrannú terasu, ktorá je zároveň aj fajčiarskou zónou. Ústretová a priateľská obsluha vytvára domácku atmosféru, ktorú dopĺňa príjemná barová hudba. Okrem domácich hotových jedál, ktoré sa ponúkajú formou menu, nájdete na jedálnom lístku špeciality ako tatarák, bravčové rebierka na mede, kolená, halušky, pizze a podobne. Priaznivci zdravej stravy si môžu vybrať z ponuky šalátov. Filozafia prevádzky je postavená na kvalite surovín a vlastných produktoch. K jedlu sa čapuje dobré pivko Zlatý Bažant tankový 10 stupňov, Krušovice 12 stupňov, Zlatý bažant citron Radler, Hroznovku a Hejkolu.  priestoroch Pubu sa nachádza aj salónik vhodný na rôzne súkromné akcie (narodeniny, promócie, svadby, oslavy jubileí, kary a pod.). 

Show more

Report an error

Some information are wrong? Write to us.

This form is protected by reCAPTCHA and by submitting the form you agree to Google Terms and Conditions and Privacy Policy.

Thank you

Thank you for reporting this issue. As soon as possible we try to fix it.

Call the restaurant

Can't you call to the business?

Opening hours